ZALOGUJ SIĘ PRZEZ ZAREJESTRUJ SIĘ
Przypomnij hasło


Kinoman

Chcesz oglądać filmy BEZ REKLAM I BEZ LIMITÓW CZASOWYCH? Zarejestruj się w serwisie, dokonaj ZAKUPU KONTA PREMIUM i ciesz się nieograniczoną możliwością oglądania tysięcy filmów i seriali online! Odtwarzacz bez limitu dostępny tylko dla użytkowników z kontem PREMIUM!

Sortuj Wszystkie

Życie i nic poza nim (2017)

Regina (Regina Williams) jest samotniczą matką dwojga dzieci. Kobieta zarabia całymi dniami w bufecie prędkiej obsługi. Z trudem łączy jednakże koniec z końcem. Nie dysponuje minimalnych środków, aby spełnić wszystkie potrzeby własnego czternastoletniego potomka Andrew (Andrew Bleechington) dodatkowo małej córeczki. Niespodziewanie w życiu Reginy pojawia się charyzmatyczny nieznajomy. Natomiast jej potomek próbuje odkryć własne miejsce w społeczeństwie, jakie go lekceważy. Jako młody Afroamerykanin widuje się z sporymi przejawami wrogości. Zbuntowany chłopak rozpoczyna trafiać w jeszcze poważniejsze kłopoty. Produkcja odebrała Nagrodę FIPRESCI na MFF w San Sebastian.
Kategoria: Filmy » Dramat | Wersja: Lektor | Jakość: Wysoka

Roman J. Israel, Esq. (2017)

Ekscentryczny i idealistyczny prawnik z Los Angeles po śmierci swojego mistrza dostaje propozycję pracy dla prestiżowej i bezwzględnej kancelarii prawniczej. Jeszcze nie wie, że zajmie się sprawą, która całkowicie odmieni jego życie.
Kategoria: Filmy » Dramat | Wersja: Lektor | Jakość: Wysoka

Tom of Finland (2017)

Filmowa biografia pewnej spośród najistotniejszych postaci kultury gejowskiej XX wieku. Fiński rysownik, Touko Laaksonen, wraca z frontu II Wojny Światowej do ojczystych Helsinek. W współczesnym czasie Finlandia, jak również dużo różnych europejskich regionów, ogarnięta jest falą homofobii oraz represji wobec pedałów. Nie potrafiąc spełniać indywidualnych oczekiwań, Touko poszukuje wolności w pracy. Tak powstają pierwsze homoerotyczne obrazki przedstawiające silnych panów w skórach i obcisłych jeansach. Pomimo silnych prób, nie udaje się wydać jego prac w żadnym magazynie. Dopiero wyjazd do STANÓW otwiera Touko opcję do ogromnej publiczności. Tak rodzi się „Tom of Finland”, symbol pokolenia gejowskiej rebelii.
Kategoria: Dramat, Biografie | Wersja: Lektor | Jakość: Wysoka

Twój Vincent (2017)

27 lipca 1890 r. szczupła postać idzie po zmierzchu chwiejnym krokiem senną ulicą francuskiego miasteczka Auvers. Mężczyzna nie ma nic przy sobie; dłonie przyciska do świeżej rany postrzałowej, z której sączy się krew. To Vincent van Gogh – wówczas mało jeszcze znany artysta, dziś uznawany za jednego z największych malarzy na świecie. O jego tragicznej śmierci wiadomo od dawna, jednak nadal nie jest jasne, jak i dlaczego doszło do śmiertelnego postrzału. "Twój Vincent" opowiada właśnie tę historię, odkrywa okoliczności tajemniczej śmierci artysty. Czy na pewno popełnił samobójstwo? Co się wydarzyło przez 6 tygodni od ostatniego listu van Gogha, w którym pisał, że czuje się dobrze i jest zupełnie spokojny? "Twój Vincent" to pierwsza pełnometrażowa animacja malarska, która zachwyca widzów na całym świecie. Każda z 65 000 klatek filmu została ręcznie namalowana, w projekcie wzięło udział 125 zawodowych malarzy z całego świata, którzy świat znany z obrazów van Gogha ożywili na ekranie.
Kategoria: Animowane, Dramat, Kryminał | Wersja: Lektor | Jakość: Wysoka

Detroit (2017)

Film informuje o zamieszkach na tle rasowym, do jakich zaszło w lipcu 1967 roku w Detroit. W czasie pięciu dni zginęło 39 jednostek, a niespełna 700 zostało poszkodowanych.
Kategoria: Filmy » Dramat | Wersja: Napisy | Jakość: Wysoka

Nowicjat (2017)

Choć w swoim pełnometrażowym debiucie Maggie Betts przygląda się zmianom, które wstrząsnęły Kościołem katolickim po II soborze watykańskim, jej film nie stanowi lekcji historii. W Nowicjacie opowiada w gruncie rzeczy o zakochanych kobietach. Zakochanych w… Jezusie - tak jak nieśmiała nowicjuszka Cathleen (Margaret Qualley), którą wyjątkowo silna - jak to zwykle u nastolatek - miłość do Boga skłania do wstąpienia do klasztoru. Pomimo oporów nierozumiejącej jej religijnej fascynacji matki i rewolucji obyczajowej zachodzącej społeczeństwie Cathleen postanawia wkroczyć w świat zupełnie ignorujący upływ czasu. Pod okiem surowej matki przełożonej (Melissa Leo), za nic mającej plany papieża Jana XXIII, który dąży do unowocześnienia skostniałej instytucji, uczy się życia w związku z kimś, kto nigdy nie odpowiada na prośby. Opowieść o uczuciu, które wiele wymaga, ale często nie ofiaruje nic w zamian.

Kategoria: Filmy » Dramat | Wersja: Lektor | Jakość: Wysoka

Lato we Florencji / Lost in Florence (2017)

Eric Lombard musi podjąć trudną decyzję; kontynuować karierę piłkarza, czy też porzucić marzenia i rozpocząć studia prawnicze. Bohater postanawia pojechać do domu rodzinnego we Florencji, by tam rozważyć sprawę. Towarzyszy mu jego dziewczyna, Colleen. Pobyt na łonie rodziny sprawia, że Eric zaczyna patrzeć na swoje życie z innej strony.
Kategoria: Dramat, Romans | Wersja: Lektor | Jakość: Wysoka

Pierwszy śnieg / The Snowman (2017)

Detektyw Harry Hole bada sprawę zaginięcia kobiety, której szalika użyto do przystrojenia ulepionego przed jej domem bałwana.
Kategoria: Filmy » Dramat | Wersja: Lektor | Jakość: Wysoka

Nie ma drugiej takiej / Irreplaceable You (2017)

Niespodziewana i okrutna diagnoza sprawia, że Abbie zaczyna szukać nowej dziewczyny dla Sama - swojego narzeczonego, który nie ma pojęcia o randkowaniu.
Kategoria: Dramat, Komedie, Romans | Wersja: Lektor | Jakość: Wysoka

3 sekundy / Three Seconds (2018)

Film rozgrywa się w 1972 roku, podczas finałowego meczu w koszykówce na olimpiadzie.
Kategoria: Filmy » Dramat | Wersja: Napisy | Jakość: Wysoka

Złote Wyjście / Golden Exits (2017)

Nick (znany z zespołu Beastie Boys Adam Horovitz) zatrudnia 25-letnią Australijkę Naomi (Emily Browning) do pomocy przy archiwizacji rodzinnych zbiorów. Bliskość urodziwej dziewczyny budzi w nim uśpione tęsknoty oraz zazdrość żony, psychoanalityczki Alyssy (Chloë Sevigny). Pełni rozterek są także inni borykający się z poczuciem niespełnienia bohaterowie Golden Exits: przyjaciel Naomi z dzieciństwa Buddy (Jason Schwartzman) oraz niepotrafiąca zaakceptować upływu czasu siostra Alyssy, Gwendolyn (Mary-Louise Parker). Czy będą potrafili sobie pomóc? Czy odnajdą w życiu harmonię?
Kategoria: Filmy » Dramat | Wersja: Napisy | Jakość: Wysoka

The Scent of Rain and Lightning (2017)

Na podstawie powieści Nancy Pickard, THE SCENT OF RAIN & LIGHTNING. Kiedy młoda kobieta dowiaduje się, że zabójca jej rodziców został zwolniony z więzienia, jest zmuszona wrócić do ciężkich chwil z przeszłości...
Kategoria: Filmy » Dramat | Wersja: Napisy | Jakość: Wysoka

The Man Who Invented Christmas (2017)

Podróż, która doprowadziła do stworzenia postaci Ebenezera Scrooga (Christopher Plummer) i innych charakterystycznych postaci z "Opowieści Wigilijnej". Film pokazuje jak Charles Dickens (Dan Stevens) stworzył ponadczasową historię.
Kategoria: Dramat, Komedie | Wersja: Napisy | Jakość: Wysoka

Becks (2017)

Po miażdżącym rozpadzie związku wraca Becks do rodzinnego miasta, grywając w pobliskim barze zarabia na napiwkach, jej zycie zaczyna się zmieniać ...
Kategoria: Dramat, Romans | Wersja: Napisy | Jakość: Wysoka
Powrót Następna