ZALOGUJ SIĘ PRZEZ ZAREJESTRUJ SIĘ
Przypomnij hasło


Kinoman

Chcesz oglądać filmy BEZ REKLAM I BEZ LIMITÓW CZASOWYCH? Zarejestruj się w serwisie, dokonaj ZAKUPU KONTA PREMIUM i ciesz się nieograniczoną możliwością oglądania tysięcy filmów i seriali online! Odtwarzacz bez limitu dostępny tylko dla użytkowników z kontem PREMIUM!

Sortuj Wszystkie

Zmiana Pola Magnetycznego (2017)

Czy ludzkość żyje w przededniu kolejnego wielkiego wydarzenia w polu grawitacyjnym Ziemi? Naukowcy zakładają, że niebieska planeta może przestać być dalej chroniona przez magnetosferę, co miałoby straszliwe konsekwencje dla natury, zwierząt, nie mówiąc o ludziach i uzależnionych od technologii społeczeństw. W filmie wypowiadają się geologowie Larry Newitt i Jean-Jacques Orgeval, którzy podczas swej podróży do Francji, Kanady i Danii spotykają się z naukowcami wielu dziedzin (fizykami, geofizykami, astronautami, biologami morskimi itd.), aby zrozumieć, zmierzyć i wyjaśnić konsekwencje nadchodzących zmian w polu magnetycznym Ziemi.
Dlaczego pole magnetyczne na biegunie północnym ulega zmianom i dlaczego następuje to tak szybko?Można powiedzieć, że ziemskie pole magnetyczne regularnie wariuje, przemieszczając się z północy na południe i na odwrót, średnio raz na 250 000 lat. Jednakże, ostatnia taka zamiana miała miejsce 780 000 lat temu.
Kategoria: Filmy » Dokumentalne | Wersja: Lektor | Jakość: Wysoka

Churchill (2017)

*ENG*
Churchill to dramat historyczny, który skupia się na 24 godzinach z życia premiera Wielkiej Brytanii. Akcja filmu toczy się na dzień przed D-Day, czyli lądowaniem wojsk alianckich w Normandii.
Kategoria: Thriller, Dokumentalne | Wersja: Oryginał | Jakość: Wysoka

Biggie: The Life of Notorious B.I.G. (2017)

*ENG*
Biografia Notorious B.I.G., właściwie Christopher George Latore Wallace (amerykański muzyk, raper).
Kategoria: Filmy » Dokumentalne | Wersja: Oryginał | Jakość: Wysoka

Najgroźniejsze Zwierzęta Oceanów (2017)

Są uzbrojone u potężną wyspecjalizowaną broń służącą im do polowania, obrony i zabijania. To najgroźniejsze zwierzęta oceanów. Oceany stanowią największy ekosystem na Ziemi, żyje w nim ponad milion gatunków zwierząt. Niektóre z nich należą do największych stworzeń naszej planety inne są wielkości piłki baseballowej . Wszystkie wykształciły sobie wyjątkowe strategie przetrwania dzięki którym stały się mistrzami swojego wodnego królestwa.
Kategoria: Filmy » Dokumentalne | Wersja: Lektor | Jakość: Wysoka

Nadprzyrodzone Zdolności - Poza Granice Zmysłów (2017)

Telepatia, jasnowidztwo, telekineza, zdalne postrzeganie, cudowne wyzdrowienia... Entuzjaści parapsychologii pragnęliby widzieć w nich prawdziwe fenomeny, sceptycy doszukiwać będą się manipulacji i zwykłego oszustwa. Czy jednak ludzki umysł nie jest zdolny do niezwykłych wyczynów, dających się przy tym wytłumaczyć naukowo? Czy możliwe jest czytanie w myślach? Przewidywanie przyszłości? Cudowne uzdrowienia w beznadziejnych przypadkach chorób? Znalezienie odpowiedzi na te pytania współczesny człowiek powinien powierzyć nauce. Twórcy filmu rozmawiają z czołowymi ekspertami różnych dziedzin starając się odnaleźć trudno uchwytną granicę między prawdą a fałszem.
Kategoria: Filmy » Dokumentalne | Wersja: Lektor | Jakość: Wysoka

Discovery - Ziemia bez Księżyca (2017)

Czy możliwe jest życie na ziemi bez księżyca? Ziemia nie zawsze miała Księżyc. Wiodąca teoria głosi, że około 4,5 miliarda lat temu z Ziemią zderzyła się Theia .
Kategoria: Filmy » Dokumentalne | Wersja: Lektor | Jakość: Wysoka

Gigantyczne szkielety ludzkie - ludzie giganty (2017)

Wiele legend mówi o olbrzymach. Podobno też znajdowane są szczątki gigantów. Czy to możliwe ze oni istnieli?
Kategoria: Filmy » Dokumentalne | Wersja: Lektor | Jakość: Wysoka

Los Angeles w ogniu / LA 92: The Riots (2017)

3 marca 1991 roku Afroamerykanin Rodney King został zatrzymany do kontroli drogowej. Funkcjonariusze brutalnie go pobili. Zdarzenie nagrał przypadkowy świadek, który następnie przekazał szokujący materiał mediom. Stróże prawa zostali oskarżeni o napaść i nadużycie siły, ale sąd ich uniewinnił. Po ogłoszeniu wyroku na ulice Los Angeles wyszli czarnoskórzy mieszkańcy miasta. Wybuchy zamieszki, w których zginęły 53 osoby. Protestujący okradali sklepy i niszczyli budynki. Straty wyceniono na niemal miliard dolarów. W programie zaprezentowane zostaną mało znane materiały archiwalne, a także różne punkty widzenia na wydarzenia sprzed ponad 25 laty.
Kategoria: Filmy » Dokumentalne | Wersja: Lektor | Jakość: Wysoka

I am Heath Ledger (2017)

Przyjaciele i rodzina aktora Heath Ledger wspominają jego życie i karierę.
Kategoria: Dokumentalne, Dramat | Wersja: Oryginał | Jakość: Wysoka

Kedi - sekretne życie kotów (2016)

Stambuł to miasto z sięgającą tysięcy lat historią i jedyne najprawdziwsze kocie imperium. Spryciara, Przylepa, Sułtan, Flirciarz, Bestia, Szajba i Cwaniak to indywidualności, które są przewodnikami po mieście.
Kategoria: Filmy » Dokumentalne | Wersja: Napisy | Jakość: Wysoka

Ikar / Icarus (2017)

Przekleństwo współczesnego sportu – doping. Jednym ze sportów, na przykładzie którego najłatwiej pokazać problem z bliska jest kolarstwo. Sport, który w wersji najbardziej ekstremalnej wystawia startujących w nim zawodników na nieludzki wysiłek i wymaga od nich tytanicznej pracy i setek tysięcy wyjeżdżonych na rowerze kilometrów. Ale można też prościej, wybrać ścieżkę Lance’a Armstronga – choć niesprawiedliwe jest określanie jej tylko tym jednym nazwiskiem; trudno spośród dawnych najlepszych kolarzy wielkich tourów znaleźć takich, którzy nigdy nie wpadli na dopingu – i wspomóc organizm niedozwolonymi środkami. Efekt? Kilka spektakularnych zwycięstw w najbardziej morderczym Tour de France. O historii amerykańskiego kolarza powstało już kilka dokumentów, więc zostawmy chłopaka w spokoju, szczególnie że pewnie jeszcze jakieś powstaną; mignęły mi ostatnio jakieś badania, które niby dowiodły, że doping brany przez Armstronga wcale mu nie pomógł...
Kategoria: Filmy » Dokumentalne | Wersja: Lektor | Jakość: Wysoka

Sondy Dalekiego Kosmosu (2017)

Właśnie teraz miliony kilometrów od Ziemi pracują sondy na Marsie i Księżycu Saturna Tytanie. Stają wobec śmiercionośnego promieniowania, szalejących burz słonecznych i asteroid wielkości Everestu. Automatyczne sondy kosmiczne otwierają dla nas nowe obszary spotkania.
Kategoria: Filmy » Dokumentalne | Wersja: Lektor | Jakość: Wysoka

Amatorzy w kosmosie / Amateurs in Space (2016)

Peter i Kristian już jako chłopcy marzyli tylko o jednym – chcieli polecieć w kosmos w zbudowanej przez siebie rakiecie kosmicznej. Gdy dorośli, postanowili zrealizować ten plan i tym samym stać się pierwszymi w historii kosmonautami-amatorami.
Kategoria: Filmy » Dokumentalne | Wersja: Lektor | Jakość: Wysoka

Ścigając koralowce / Chasing Coral (2017)

Rafale koralowe na całym świecie zanikają w niespotykanym dotąd stopniu. Zespół nurków, fotografów i naukowców wyruszył w ekscytującą przygodę z oceanem...
Kategoria: Filmy » Dokumentalne | Wersja: Lektor | Jakość: Wysoka
Powrót Następna