ZALOGUJ SIĘ PRZEZ ZAREJESTRUJ SIĘ
Przypomnij hasło


Kinoman-tv

filmy online za darmo bez limitu
Filmy online za darmo bez limitu Chcesz oglšdać filmy BEZ REKLAM I BEZ LIMITÓW CZASOWYCH? Zarejestruj się w serwisie, dokonaj ZAKUPU KONTA PREMIUM i ciesz się nieograniczonš możliwoœciš oglšdania tysięcy filmów i seriali online! Odtwarzacz bez limitu dostępny tylko dla użytkowników z kontem PREMIUM!

Sortuj Wszystkie

Operacja Odessa / Operation Odessa (2018)

Dokument o rosyjskim gangsterze, playboy z Miami, kubańskim szpiegu, który połączył siły, aby sprzedać broń nuklearną ...
Kategoria: Filmy » Dokumentalne | Wersja: Napisy | Jakość: Wysoka

Tajemnice de Revolutionibus (2018)

Film "Tajemnice ?De Revolutionibus?" to edukacyjny film dokumentalny ukazujący nieznane szerzej kulisy wydania drukiem wielkiego dzieła Mikołaja Kopernika. Poprzez tę historię poprowadzą nas światowej sławy naukowcy. W przeszłość przeniosą nas również aktorskie rekonstrukcje wydarzeń oraz wyjątkowa muzyka z epoki wykonywana przez zdobywcę Nagrody Fryderyka w kategorii muzyki dawnej, zespół "Ars Nova?.
Kategoria: Filmy » Dokumentalne | Wersja: Lektor | Jakość: Wysoka

Postęp historia ludzkości: Siła pieniądza / Origins: The Journey of Humankind (2017)

Opowieść o tym, jak ukształtowała się współczesna ludzkość. Niezwykła podróż w czasie pozwoli prześledzić jej historię, poznać punkt widzenia wielkich myślicieli i reformatów, kulisy powstawania przełomowych dzieł. Niezależnie, czy przeniesiemy się do XVII bądź XX wieku, ówcześni ludzie uważali, że znajdują się na szczycie technologicznego lub duchowego rozwoju. Zawsze jednak pojawiało się odkrycie, które uznano za rewolucyjne. W każdym momencie historii można wskazać postać, która stworzyła coś zupełnie nowego.
Kategoria: Filmy » Dokumentalne | Wersja: Lektor | Jakość: Wysoka

Zagadkowe masakry w świecie zwierząt / Worlds Deadliest... Animal Apocalypse (2013)

Plaże pokryte tysiącem nieżywych krabów, deszcz martwych ptaków, setki osobników antylopy gnu utopionych w rzekach - to niepokojące obrazy ze świata fauny. Coraz częściej na całym świecie - od Kenii przez USA aż po Tasmanię - dochodzi do masowego wymierania setek tysięcy różnych gatunków zwierząt w trudnych do stwierdzenia okolicznościach. Jedni uważają, że są to plagi zwiastujące nadejście apokalipsy, zaś inni starają się je wytłumaczyć w logiczny i naukowy sposób. Twórcy prezentują różne naukowe teorie na temat masowych zgonów w świecie fauny. Próbują dociec, co jest ich bezpośrednią przyczyną, a także, o ile to możliwe, zapobiec temu zastraszającemu zjawisku.
Kategoria: Filmy » Dokumentalne | Wersja: Lektor | Jakość: Wysoka

Filipiny - ziemia obiecana / Rescue in the Philippines (2013)

Opowieść o tym jak przedwojenna Manila niespodziewanie stała się azylem dla ponad tysiąca Żydów uciekających z Europy. Film "Filipiny - ziemia obiecana" prezentuje kulisy historii pięciu braci Frieder, którzy wraz z pierwszym prezydentem Filipin oraz byłym prezydentem Indii pomogli 1200 ludziom uciec przed hitlerowcami.
Kategoria: Filmy » Dokumentalne | Wersja: Lektor | Jakość: Wysoka

Jak zmienić świat / How to Change the World (2015)

Greenpeace to obecnie jedna z największych i najbardziej znanych organizacji pozarządowych na świecie. Jej biura znajdują się w ponad 40 krajach, a liczbę członków szacuje się na blisko 3 mln. Trudno dzisiaj znaleźć kogokolwiek, kto nie potrafiłby wymienić chociażby jednej z jej słynnych akcji. Mało kto jednak pamięta dziś o początkach Greenpeace. W 1971 r. na pokładzie zardzewiałego kutra Philis Cormac grupa zapaleńców wypłynęła z Vancouver w kierunku Alaski, by nie dopuścić do próby jądrowej zaplanowanej przez rząd USA. Trwała zimna wojna, każdego dnia z Wietnamu młodzi ludzie wracali w czarnych workach. Nie liczyło się więc, że wśród członków załogi tylko dwie osoby potrafiły żeglować i że nieprzychylne wody Morza Beringa w każdej chwili mogły zatopić wiekowy statek. By opowiedzieć tę niezwykłą, frapującą historię, reżyser filmu Jerry Rothwell sięga po unikalne, zarejestrowane na 16 mm taśmie nagrania, z których wiele nie zostało nigdy wcześniej opublikowanych. Pierwsi członkowie Greenpeace, jak mało kto zdawali sobie sprawę z potęgi mediów, dzięki czemu oglądając "Jak zmienić świat", możemy poczuć się, jakbyśmy to my byli na pokładzie jednostki Philis Cormac czy na jednej z łodzi pontonowych Zodiak ścigających flotę sowieckich statków wielorybniczych. Dokument Rothwella to jednak przede wszystkim intymny i poruszający portret młodzieńczego, idealistycznego i bezkompromisowego aktywizmu, który musiał ustąpić miejsca pragmatyzmowi i dojrzałości.
Kategoria: Filmy » Dokumentalne | Wersja: Lektor | Jakość: Wysoka

Lenin. Nieznana historia rewolucji / Lenin, Another Story of the Russian Revolution (2018)

Historia pamięta Lenina jako inicjatora Rewolucji Październikowej 1917, a zatem jako jednego z ludzi, którzy zmienili świat w tym czasie ... Odkryjemy jednak zupełnie inną rzeczywistość, krok po kroku pokażemy niesamowitą historię rewolucji rosyjskiej i Lenina, która bardzo różni się od tej, którą wybrała historia.
Kategoria: Filmy » Dokumentalne | Wersja: Lektor | Jakość: Wysoka

Frank Serpico (2017)

Szpiczasta czapka, hipisowska broda, przenikliwe spojrzenie Ala Pacino ? bez wątpienia wszyscy znają Serpico, tytułowego bohatera dramatu kryminalnego Sidneya Lumeta z 1973 roku. Nieprzekupny policjant trafił do popkulturowego panteonu jako symbol bezwzględnego, wręcz samobójczego nonkonformizmu. Nie każdy jednak pamięta, że postać ta ma swój jak najbardziej rzeczywisty odpowiednik. Dokument Antonino D?Ambrosio opowiada prawdziwą historię Franka Serpico. Wątek dramatycznej walki bohatera ze skorumpowanymi kolegami po fachu zostaje tutaj wpisany w szerszą narrację, która pozwala prześledzić, jak formował się jego charakter i co stało się z nim po nagłośnieniu afery. Trzonem filmu są wywiady z samym Serpico: energicznym mimo zaawansowanego wieku, bynajmniej nie zgorzkniałym, obdarzonym charyzmą godną hollywoodzkich aktorów.
Kategoria: Filmy » Dokumentalne | Wersja: Lektor | Jakość: Wysoka

Chanel nr 5 - wojna o zapach / SLa Guerre Du N°5 (2017)

Chanel nr 5 to legenda. Sekretne dzieło życia Coco Chanel zrewolucjonizowało przemysł perfumiarski, ale stało się także przyczyną konfliktu, a w efekcie i rozłamu w firmie. Słynna projektantka toczyła wieloletni spór z udziałowcami - braćmi Wertheimer Wojna, którą prowadzili przeciw sobie, rozgrywała się w szalonych latach dwudziestych i trwała jeszcze podczas okupacji niemieckiej. Oprócz projektantki i jej wspólników udział w tej skomplikowanej grze brali też naziści, pozbawieni skrupułów przedsiębiorcy, podwójni agenci i inni znakomici projektanci perfum. Dokument "Chanel nr 5 - wojna o zapach" przedstawi kulisy tego sporu.
Kategoria: Filmy » Dokumentalne | Wersja: Lektor | Jakość: Wysoka

Wenus odkryta / Venus Uncovered (2017)

Profesor Bettany Hughes wyrusza w podróż po krajach śródziemnomorskich, aby poznać prawdę, jaką historia mitycznej bogini Wenus przekazuje o istocie człowieczeństwa.
Kategoria: Filmy » Dokumentalne | Wersja: Lektor | Jakość: Wysoka

Safari (2017)

Film przedstawia legalne polowania na zwierzęta w Afryce.
Kategoria: Filmy » Dokumentalne | Wersja: Lektor | Jakość: Wysoka

Take Your Pills (2018)

Korzystanie ze stymulantów na receptę, takich jak Adderall, staje się coraz popularniejsze. Jakie są tego przyczyny?
Kategoria: Filmy » Dokumentalne | Wersja: Lektor | Jakość: Wysoka

Klan Trumpów: od imigranta do prezydenta / Meet The Trumps: From Immigrant To President (2017)

Dokument przedstawia historię rodziny 45. prezydenta USA - Donalda Trumpa. Z opisu jej losów wyłania się opowieść o tym, jakie wartości, cechy i atmosfera ukształtowały przywódcę.
Kategoria: Filmy » Dokumentalne | Wersja: Lektor | Jakość: Wysoka

Młynarski. Piosenka finałowa (2017)

Ostatni bardzo osobisty i szczery wywiad z Wojciechem Młynarskim dopełniony wypowiedziami ponad 30 jego najbliższych przyjaciół.
Kategoria: Filmy » Dokumentalne | Wersja: Lektor | Jakość: Wysoka
Powrót Następna