ZAREJESTRUJ SIĘ
Przypomnij hasło


<

Kinoman

Baner Flirt PL - Portal Randkowy
Chcesz oglądać filmy BEZ REKLAM I BEZ LIMITÓW CZASOWYCH? Zarejestruj się w serwisie, dokonaj ZAKUPU KONTA PREMIUM i ciesz się nieograniczoną możliwością oglądania tysięcy filmów i seriali online! Odtwarzacz bez limitu dostępny tylko dla użytkowników z kontem PREMIUM!

Dlaczego walczymy / Why We Fight (2005)

Twórca filmu przygląda się powodom, dla których Ameryka wyruszała na wojnę przez ostatnie pół wieku. Autor analizuje mechanizmy przemysłu militarnego i tego, jaki wpływ na wybór władz może mieć wojsko. Swoje rozważania rozpoczyna od pożegnalnego przemówienia prezydenta Eisenhovera.
W przemówieniu, które prezydent USA Dwight D. Eisenhower wygłosił w 1961 roku, kończąc swoje urzędowanie, ostrzegał przed niebezpieczeństwem zdominowania polityki zagranicznej USA przez coś, co nazwał "kompleksem militarno-przemysłowym" - grupą wielkich firm zbrojeniowych, zarabiających miliardy dolarów na zamówieniach rządowych. Autor filmu, Eugene Jarecki, analizując amerykańską politykę ostatnich pięciu dekad, dochodzi do wniosku, że zagrożenie to coraz bardziej staje się rzeczywistością. Przekonuje, że wojny prowadzone przez USA nie służą ani demokracji ani zdobyciu dostępu do złóż ropy naftowej, ale utrzymaniu dobrej koniunktury dla przemysłu zbrojeniowego, którego lobbyści uzyskali wielkie wpływy w amerykańskiej administracji. Film uhonorowany wieloma nagrodami, w tym między innymi dla najlepszego filmu na Sundance Festival w 2005 roku.
Data dodania: 12-01-2017 | Wersja: Napisy | Jakoœć: Wysoka | Kategoria: Dokumentalne


 • Liczba wyswietleń filmu
  61
  Oceń Film

  Ogólna ocena: 0
  Liczba głosów: 0

  Lubisz Kinoman-TV.pl ?

  Lubisz ten film/serial ?

  Podziel się!!!

  Podobne Pozycje