ZAREJESTRUJ SIĘ
Przypomnij hasło


<

Kinoman

Chcesz oglądać filmy BEZ REKLAM I BEZ LIMITÓW CZASOWYCH? Zarejestruj się w serwisie, dokonaj ZAKUPU KONTA PREMIUM i ciesz się nieograniczoną możliwością oglądania tysięcy filmów i seriali online! Odtwarzacz bez limitu dostępny tylko dla użytkowników z kontem PREMIUM!

Sortuj Wszystkie

Polsat Boxing Night 7: Tomasz Adamek - Solomon Haumono (2017)

Walka wieczoru gali Polsat Boxing Night 7: Nowe Rozdanie była niezwykle jednostronna i taki obraz musiał ucieszyć polskich fanów zgromadzonych w gdańskiej Ergo Areniebrak filmu
Kategoria: Inne, Sport | Wersja: PL | Jakoœć: Wysoka

Siedmiu wspaniałych / The Magnificent Seven (2016)

Siedmiu rewolwerowców łączy się, by pomóc w ochronie wioski przed uzbrojoną bandą złoczyńców.
Kategoria: Filmy » Inne | Wersja: Oryginał | Jakoœć: Średnia

Polska - Anglia / 2012 ()

Mecz Polski z Anglią. Na warszawskim Stadionie Narodowym Polska zmierzy się z Anglią w grupie H eliminacji MŚ 2014 r. Do składu Trzech Lwów powinien wrócić Wayne Rooney, który będzie niepokoił polską obronę ze stoperem Marcinem Wasilewskim i bramkarzem Przemysławem Tytoniem. Robert Lewandowski i koledzy w formacji ofensywnej powinni wykorzystać to, że w angielskiej ekipie zabraknie stopera Johna Terry'ego, który zakończył karierę reprezentacyjną. Biało-Czerwoni odniosą sukces, jeśli zagrają jak Ukraińcy, którzy zremisowali 1:1 we wrześniu na Wembley.
Kategoria: Filmy, Inne | Wersja: | Jakoœć:

Dwaj ludzie z szafą / 1958 (1958)

Polański wspomina: "Pierwsze obrazy, jakie zarysowały się w mojej wyobraźni były irracjonalne: dwaj mężczyźni wyłaniają się z morza, taszcząc fortepian. Była to niedorzeczność, sytuacja absurdalna, w stylu naszych zwariowanych, szkolnych wygłupów. Poza dźwiganiem fortepianu mężczyźni nie robią nic nadzwyczajnego, próbują wejść do restauracji, wsiąść do tramwaju, wynająć pokój w hotelu. Są to osobnicy komiczni i nieszkodliwi, ale ich dziwne brzemię sprawia, że wszędzie są niepożądani i zewsząd przepędzani. Doszedłem do wniosku, że jedyny problem przedstawia sam fortepian: może wywołać niewłaściwe symboliczne skojarzenia - można by sądzić, że dwaj mężczyźni to artyści odrzuceni przez filistrów, podczas gdy ja miałem na myśli alienację bardziej ogólną. Zdecydowałem się na staroświecką szafę z lustrem, jaką można znaleźć w podrzędnych hotelach na całym świecie." Oglądając tę etiudę widzowie szybko zaczynają sobie uświadamiać, że tę historię o dwóch mężczyznach, wędrujących z szafą po mieście, ktoś im opowiada i prezentuje. Przede wszystkim ten ktoś rządzi spojrzeniem kamery. Kieruje nią na wybrane przez siebie wydarzenia i pokazuje je w sposób, jaki tylko jemu odpowiada. Wybiera sceny okrutne i szokujące, ale także liryczne i zabawne. Kilka razy porzuca nosicieli szafy, głównych bohaterów filmu, aby przyjrzeć się i z satysfakcją zarejestrować parę scen, które ich zupełnie nie dotyczą, ale z jakiegoś powodu budzą zainteresowanie jego - podglądacza rzeczywistości pokazywanej w filmie, np.: "przyjacielską" kradzież portfela na moście, zabiegi eleganta przed wejściem do hotelu, zabicie kota, pijaka bezskutecznie usiłującego wejść po schodach, brutalne morderstwo nad strumieniem. Spójrzcie, oto jak obok was toczy się życie - zdaje się mówić podglądacz z kamerą - nie dostrzegaliście tego dopóki ja wam tego nie pokazałem. Podglądactwo i groteskowe widzenie świata podobnie jak w "Morderstwie" i "Uśmiech zębiczny" naznaczyło także i ten film. Podobnie jak w "Morderstwie" również i tu występuje kolista struktura: reżyser posyła dwóch mężczyzn z powrotem tam skąd przyszli, do morza. Ponadto Polański zastosował tu jeszcze jeden chwyt: wyjątkowość i odmienność bohaterów jest widoczna tylko wtedy gdy ich zachowanie z kontrapunktowane zostanie brutalnym, okrutnym światem, w którym się znaleźli. Film ten zwrócił na Polańskiego uwagę i przyniósł mu szereg nagród na festiwalach.
Kategoria: Filmy, Inne | Wersja: | Jakoœć:

IX Sopocka Noc Kabaretowa - Kabareton / 2012 ()

Sopocka Noc Kabaretowa to kilka godzin świetnej zabawy. Na scenie pojawi się 12 najlepszych satyryków i kabareciarzy. Po raz kolejny widzowie przekonają się, że Sopot TOPtrendy Festiwal jest nie tylko ważnym muzycznym wydarzeniem roku, ale i ucztą dla wszystkich fanów dobrej kabaretowej zabawy.
Kategoria: Filmy, Inne | Wersja: Napisy PL | Jakoœć: średnia

Artur Szpilka vs. Gonzalo Omar Basil / 2012 ()

Gala w Bydgoszczy: waga ciężka: Artur Szpilka - Gonzalo Omar Basile Kolejna gala z cyklu Wojak Boxing Night. W pojedynku wieczoru niepokonany na zawodowym ringu Artur Szpilka zmierzył się z Argentyńczykiem Gonzalem Omarem Basilem, dla którego jest to dopiero trzecia walka na obcym kontynencie (02.06.2012).
Kategoria: Filmy, Inne | Wersja: | Jakoœć:

Zucchero: Koncert Świąteczny, Anteprima / 2011 ()

Fantastyczny koncert Zucchero, nagrany w ramach trasy "Chockabeck World Tour". Włoski artysta zasłynął takimi hitami jak Senza una Donna, Diamante, Diavolo in Me, Baila (Sexy Thing) oraz fantastycznym duetem z Luciano Pavarottim - Miserere.
Kategoria: Filmy, Inne | Wersja: Oryginał | Jakoœć: średnia

Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o seksie... / 2001 ()

Doktor Catherine Hood zajmuje się naukowymi badaniami na temat popędu płciowego, o których rzadko kiedy myśleliśmy, ponieważ zajmowaliśmy się zwykłymi metodami pożądania. Serial ukazuje nam ciekawe wywiady, oraz wypowiedzi ludzi zawodowo związanych z erotyką, pornografią, nagością i "uprawianiem miłości". Głównym celem serialu jest poszerzenie widzom wiedzy na temat seksu, oraz wszystkiego co z nim związane.
Kategoria: Filmy, Inne | Wersja: Lektor | Jakoœć: średnia

I i II runda N-Gine Driftingowych Mistrzostw Polski / 2011 ()

Relacja z I i II Rundy Driftingowych Mistrzostw Polski (2011)
Kategoria: Filmy, Inne | Wersja: Lektor | Jakoœć: średnia

Tomasz Adamek VS Vitalij Klitschko / 2011 ()

To wielki dzień dla Wrocławia. Dziś wieczorem na nowym stadionie na Pilczycach pierwsza duża impreza, a zarazem największe wydarzenie sportowe w dotychczasowej historii Wrocławia - walka Tomasza Adamka z Witalijem Kliczką. Według organizatorów, pojedynek ma oglądać na stadionie prawie 45 tysięcy widzów, a przed telewizorami - nawet pół miliarda ludzi z całego świata. Transmisję z wrocławskiej gali pokażą telewizje z blisko 140 krajów świata.
Kategoria: Filmy, Inne | Wersja: Lektor | Jakoœć: średnia

Teletubisie: Och! Co za bałagan! / 2005 ()

Robienie bałaganu i paćkanie się to w Krainie Teletubisiów okazja do świetnej zabawy! Czasem to Teletubisie robią bałagan i brudzą się, a czasem ich urządzenia odmawiają posłuszeństwa. Nawet No No potrafi być niegrzeczny, chociaż i tak ostatecznie zawsze po wszystkich sprząta. Gdy pojawia się magiczny wiatrak, Teletubisie mogą obejrzeć dzieci w prawdziwym świecie, które też lubią czasem nabałaganić. Sześćdziesiąt minut szalonej zabawy w Krainie Teletubisiów.
Kategoria: Filmy, Inne | Wersja: Lektor | Jakoœć: średnia

Pamiętnik z Powstania Warszawskiego / 2010 ()

Pierwszego sierpnia we wtorek 1944 roku było niesłonecznie, mokro, nie było za bardzo ciepło. W południe chyba wyszedłem na Chłodną - moja ulica wtedy, numer czterdzieści - i pamiętam, że było dużo tramwajów, samochodów, ludzi i że zaraz po wyjściu na rogu Żelaznej uświadomiłem sobie datę - pierwszy sierpnia - i pomyślałem chyba słowami: pierwszy sierpnia - święto słoneczników.." Narrator spektaklu, podobnie jak autor "Pamiętnika z Powstania Warszawskiego" nie szedł z visem na tygrysa, nie szturmował PASTY ani elektrowni na Powiślu, nie nosił na powstańcze pozycje amunicji i butelek z benzyną, nie dostarczał dowódcom meldunków. Dwudziestodwuletni student polonistyki tajnego UW (róg Świętokrzyskiej i Jasnej, na drugim piętrze) nie należał do zbrojnej konspiracji i nie brał udziału w boju. Z setkami tysięcy warszawiaków dzielił euforię pierwszych starć i radość z pierwszych, nieliczych sukcesów żołnierzy podziemia, a potem, jak większość cywilów, pragnął już tylko przetrwać - choć nie za każdą cenę - koszmar okrutnych walk toczonych w ludnym mieście z nierównie silniejszym wrogiem. Tak jak setki tysięcy mieszkańców stolicy, lepiej od heroicznej scenerii redut i barykad poznał mroczny świat podwórek - studni, piwnic, improwizowanych schronów, kanałów i ukrytych przejść przebitych w suterenach kamienic. I podobnie jak rzesze warszawiaków - niekombatantów, toczył ciężką walkę z głodem, pragnieniem i strachem, codzienną walkę o w miarę bezpieczny kąt, odrobinę pożywienia, wiadro wody. O życie. "Pamiętnik z Powstania Warszawskiego" Mirona Białoszewskiego ukazał się drukiem w 1970 roku. Dopiero ta publikacja, uhonorowana nagrodą ministra kultury i sztuki drugiego stopnia, zwróciła uwagę szerszej publiczności na znanego dotąd tylko nielicznym autora paru tomików wierszy. Obiorców ujmowały szczerość i bezpośredniość przekazu, a także język dzieła - prosty, naturalny, potoczny, jakże inny od słownictwa używanego tradycyjnie do opiewania bohaterskich, acz przegranych zrywów wyzwoleńczych i innych narodowych klęsk. Owa prostota i "zwyczajność" języka narratora, zderzona z drastycznością i dramatyzmem archiwalnych materiałów filmowych ilustrujących spektakl, robi na widzach niezwykłe wrażenie i dziś, sześćdziesiąt lat po wybuchu Powstania, w prawie trzy i pół dekady po wydaniu "Pamiętnika".
Kategoria: Filmy, Inne | Wersja: | Jakoœć:

Teorie Spiskowe Dusiciel z Bostonu / 2009 ()

Sprawa seryjnego mordercy zwanego Dusicielem z Bostonu, grasującego na wschodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych w latach 1962-1964, została ostatecznie zamknięta w momencie, gdy Albert De Salvo przyznał się brutalnych zabójstw trzynastu kobiet. Jednak na podstawie nowych dowodów, zdobytych dzięki nowoczesnej medycynie sądowej, stwierdzono, że De Salvo jest najprawdopodobniej niewinny.
Kategoria: Filmy, Inne | Wersja: Lektor | Jakoœć: średnia
Powrót Następna